Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Pripreme za božićni sajam

Članice Udruge Etnoraj oGrlice podučile su učenike 3.a i 4.b izradi narukvica od perlica. Učenici 3.a radili su narukvice na memorijskoj žici dok su četvrtaši radili narukvicu na dvije niti u stilu ogrlice iz Davora u Slavoniji.

Udruga Etnoraj oGrlice aktivne su u svojoj lokalnoj zajednici u Sesvetama gdje u Narodnom sveučilištu Sesvete vode radionice izrade etno nakita. Po školama redovito održavaju radionice, kod nas su stalne gošće već nekoliko godina. Sudjeluju na izložbama, smotrama folklora, rade replike i rekonstrukcije tradicijskog nakita, a svoj rad su pokazale na nekoliko zajedničkih izložbi nakita u zemlji i inozemstvu. Trenutno pripremaju samostalnu izložbu koja će biti polovinom siječnja 2024. u Sesvetama.

Narukvice koje su učenici izrađivali moći će se kupiti na božićnom sajmu u školi.

Više o Udruzi na: https://www.facebook.com/p/Etnoraj-Ogrlice-100054321409144/

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 30. 11. 2023.