Aktivnosti ZAGa

Naši Zagovci su 16.11. 2023. bili u Kući Europe, na predavanju Europske komisije o Europskoj uniji i klimatskim promjenama. U sat vremena smo uživali u interaktivnoj prezentaciji, predavanju i vrlo zanimljivoj diskusiji. Moram pohvaliti naše učenike koji su svojim znanjem i idejama oduševili predavačicu. U više navrata je bila iznenađena njihovim angažmanom.
Dana 30.12.  smo sudjelovali u interkulturalnoj nastavi koju su organizirali Centar mladih Ribnjak i Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade Grada Zagreba.
U našoj smo školi ugostili Yusufa Yalsiza. On je liječnik, Kurd iz Turske koji je na žalost zbog političkih razloga morao otići iz svoga rodnog grada i zatražiti azil u našoj domovini.
Od ovog zanimljivog i vrijednog sugovornika smo saznali puno o problemu Kurda, o njihovom jeziku, kulturi i običajima ali isto tako i o turskoj kulturi i jeziku. Ovaj je liječnik u Zagrebu upoznao svoju suprugu, također azilantkinju i Turske. On pokušava dobiti dozvolu da radi kao liječnik i preživljava prevodeći, vozeći Wolt i taksirajuci. Ona je svoje zvanje psihologinje zamijenila tečajem za IT i na taj način osigurala sebi i svome suprugu sigurna primanja.
Saznali smo da su ljubav i prihvaćanje temelj svakog suživota.
Bilo nam je jako zanimljivo i poučno i veselimo se svim budućim događanjima u sklopu ZAGa.

Voditeljica ZAGa, Sandra Erić

objavio: Ivica Švaljek   datum: 6. 12. 2023.