Događanja u školskoj godini 2017./18.

Svjetsko juniorsko prvenstvo u kvizu

Svjetsko juniorsko prvenstvo u kvizu održat će se 16.9.2017. u 14h.  Nakon što je Hrvatski kviz savez organizirao već četiri puta Svjetsko kvizaško prvenstvo, došli su na red i juniori,  natjecatelji od 14-18 godina, odnosno oni koji  imaju na dan održavanja 18 ili manje godina. Donja granica nije strogo određena, no natjecatelji ispod 14 godina moraju biti u pratnji odrasle osobe koja ne smije sudjelovati u rješavanju.

Pod opširnije pročitajte više.

Natjecatelje očekuje 120 pitanja podijeljenih u 8 kategorija: kultura, zabava, povijest, lifestyle, mediji, znanost, svijet, sport & igre. Svaka kategorija ima 15 pitanja. Igrat će se u dva poluvremena po 45 minuta, u svakom poluvremenu po 60 pitanja (4 kategorije). Sva pitanja bit će prevedena na hrvatski. Primjer pitanja na engleskom možete skinuti i pogledati ovdje.

Ukoliko želite organizirati natjecanje u Vašem gradu, javite nam se u inbox na Facebook stranici ili na email kviz@hrkviz.hr.

Kako se prijaviti?

Ne postoje nikakve kvalifikacije, dovoljno se prijaviti za igranje, pojaviti na lokaciji pola sata prije početka i platiti kotizaciju od 30 kn.

Lokacije:
ZAGREB – Studentski Centar (1. kat, iznad studentske menze) – prijave OVDJE
POŽEGA – Katolička gimnazija – prijave OVDJE

za organizaciju u Vašem gradu, javite nam se u inbox na Facebook stranici ili na mail kviz@hrkviz.hr
Više informacija potražite na web stranici Juniorskog prvenstva u kvizu.

objavio: Alen Horvat   datum: 14. 9. 2017.