Ispis statistike od 20. 9. 2010.

Muzejsko-edukativne igre

Hrvatsko muzejsko društvo – HMD organizira povodom Međunarodnog dana muzeja u razdoblju od 18. travnja do 18. svibnja 15. muzejsko-edukativnu igruprvenstveno za mlađu publiku kako bi je privukla u muzeje (stariji se, također, mogu uključiti!).

Tokom tog perioda muzeji provode različite radionice, održavaju predavanja, ciljana vodstva, tiskaju svoje brošurice sa zadacima na temu igre i sl. Od sudionika se u većini slučajeva traži aktivno sudjelovanje - u vidu pronalaženja nekih predmeta, uočavanje stila, boje, tkanine, tehnike koja se koriste itd. Na kraju posjeta muzeju učesnik dobiva pečat u svoju knjižicu.

U sklopu akcije organizira se nagradna igra za učesnike. Podjela nagrada najvrjednijim učesnicima je na Međunarodni dan muzeja 18. svibnja u muzeju u kojem se odvija centralna proslava Međunarodnog dana muzeja. Ove godine završno izvlačenje je u Etnografskom muzeju u Zagrebu 18. svibnja u 12 sati. Kupon s popunjenim podacima i sakupljenim pečatima (u Zagrebu je potrebno skupiti 10 pečata) treba ostaviti u najbližem muzeju do nedjelje 16. svibnja.

HMD tiska knjižicu s popisom svih muzeja koji sudjeluju u akciji. Knjižica služi kao ulaznica za navedene muzeje, može se nabaviti na blagajni muzeja a košta 10 kn.

Učenici naše škole već nekoliko godina sudjeluju na radionicamaHrvatskog muzeja naivne umjetnosti. HNMU obilježava Međunarodni dan muzeja tiskanjem slikovnice sa ilustracijama nastalim na tim radionicama.

Stihove za slikovnice pišu hrvatski pjesnici. Ove godine za stihove je ˝zadužen˝ Isaac Salih. Prošle godine stihove je pisao Luko Paljetak, a osam ilustracija u slikovnici ˝Pjesme za slike˝ Luke Paljetka su djelo naših učenika.

Pozivamo učenike da se pridruže 15. muzejsko-edukacijskoj igri!

objavio: Darko Benčić   datum: 20. 4. 2010.

Nadležni školski liječnik:

Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“,

Odjel za školsku i adolescentnu medicinu,
Laginjina cesta 16
Matea Bračić, dr. med.
Dragica Krajinović, bmt
Tel. 01/4843-049
Radno vrijeme: parnim datumima – ujutro
neparnim datumima - poslije podne

STEM revolucija