Ispis statistike od 20. 9. 2010.

Maturalac

Naš maturalac započinje u srijedu, 14. lipnja, u 7.00 vožnjom autobusom do starog grada Motovuna. Obišli smo grad te se sa motovunskih zidina divili spektakularnom pogledu. Otputovali smo dalje do Višnjana. Poslušali smo kratku prezentaciju o svemiru i zvjezdarnici te smo obišli unutrašnjost zvjezdarnice. Saznali smo, između ostalog, da zvjezdarnica jednim relativno malim teleskopom istražuje asteroide. Zatim smo se vozili do hotela 'Pula' u Puli. Smjestili smo se u sobe i požurili na kupanje u bazen i more. Večerali smo, još malo se zabavili i otišli spavati. Ujutro smo pojeli doručak te obišli grad Pulu. Razgledali smo sve kulturne znamenitosti Pule i obišli Amfiteatar. Nakon Pule, prošetali smo gradom Rovinjem te pošli na ručak. Poslije ručka smo se uputili do Fažane. Tamo smo sjeli na brod kojim smo otplovili do Velikog Brijuna. Obišli smo NP Brijuni i Safari park vozeći se elektro – vlakom. U Safari parku smo vidjeli puno životinja: slona, zebre, emua, puno vrsta magaraca... Vratili smo se do hotela gdje nas je čekala večera, a potom disko. Cijelu smo večer plesali i pjevali! Sljedeće jutro poslije doručka smo prošetali gradom Porečom gdje smo posjetili Eufrazijevu baziliku. Nakon toga smo pošli u jamu Baredine gdje smo vidjeli puno stalaktita i stalagmita i ugledali čovječju ribicu. Pojeli smo ručak te otišli do vodenog parka Istralandija. U Istralandiji smo se kupali i isprobali sve tobogane. No svakoj zabavi nažalost dođe kraj pa smo se tako i mi trebali vratiti kući. Ovaj maturalac bio je nezaboravan!  Osim što smo vidjeli puno zanimljivosti, kao razred smo se tijekom tih par dana zbližili i dobro zabavili!

Link na album https://photos.app.goo.gl/4qGCaodkeCUQopiy9

Ester Groeneweg

objavio: Ivica Švaljek   datum: 5. 7. 2023.

Nadležni školski liječnik:

Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“,

Odjel za školsku i adolescentnu medicinu,
Laginjina cesta 16
Matea Bračić, dr. med.
Dragica Krajinović, bmt
Tel. 01/4843-049
Radno vrijeme: parnim datumima – ujutro
neparnim datumima - poslije podne

STEM revolucija