Ispis statistike od 20. 9. 2010.

Terenska nastava ''Dani kruha, grožđa i zahvalnosti za plodove zemlje''

Učenici 4.a i 4.b razreda su 21. rujna 2022. u okviru programa Ekoškole bili na terenskoj nastavi ''Dani kruha, grožđa i zahvalnosti za plodove zemlje u Stupničkim dvorima. Voditeljice terenske nastave su bile učiteljice Sonja Vučić, Krunoslava Kregar i Luana Žegarac, a na terenskoj nastavi nam se pridružila i ravnateljica Romana Šimunić Cvrtila. U organizaciji terenske nastave nam je pomogla gospođa Tatjana F. Galić, majka učenice 4. b razreda.  Učenici su bili podijeljeni u 3 grupe na 3 radne stanice. Svi učenici su prošli sve grupe rotirajući se po radnim stanicama.

Više pod Opširnije.

1.  Dani kruha

Učenici su u kuhinji restorana imali priliku naučiti kako se izrađuju  tačke ili tačkrle, odnosno torbice od tijesta s pekmezom. To je tradicionalni specijalitet u Slavoniji.

2. Dani grožđa
Učenici su tijekom predavanja u vinoteci i vinskom podrumu naučili što je da je vinogradarstvo  te su kroz predavanje i demonstraciju naučili proces proizvodnje vina i pjenušca te  podjelu vina po boji.

3. Dani zahvalnosti za plodove zemlje
Učenici su tijekom šetnje kroz vinograde naučili kako je područje Brodskog Stupnika izrazito pogodno za uzgoj vinove loze jer zemlja obiluje mineralima, a Dilj gora je uvijek okupana Suncem.  Tijekom šetnje kroz vinograde su naučili kako pravilno brati grožđe i imali su priliku kušati vrhunsko grožđe. Učenici su ujedno ponovili koji su životni uvjeti potrebni za pravilan rast i razvoj vinove loze.

Nakon obilaska vinograda učenici su se uputili do obližnjeg ribnjaka. Tijekom šetnje su imali priliku vidjeti mnogo jedinki škotskog goveda, divlje životinje poput jelena i srne te ujedno domaće životinje: koze, ovce, kokoši i zečeve.

Ova terenska nastava ostat će trajno u našim sjećanjima.

Luana Žegarac

objavio: Ivica Švaljek   datum: 29. 9. 2022.

Nadležni školski liječnik:

Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“,

Odjel za školsku i adolescentnu medicinu,
Laginjina cesta 16
Matea Bračić, dr. med.
Dragica Krajinović, bmt
Tel. 01/4843-049
Radno vrijeme: parnim datumima – ujutro
neparnim datumima - poslije podne

STEM revolucija