Ispis statistike od 20. 9. 2010.

Kako se škole pripremaju za najneizvjesniju školsku godinu?

Potres im je u školu doveo goste

Na drugom dijelu grada, u Osnovnoj školi Jabukovac-Zagreb, nešto drukčija situacija. Ove će se školske godine morati malo stisnuti jer imaju goste, kaže nam ravnateljica Romana Šimunić Cvrtila. Naime, zbog potresa koji je znatno oštetio Osnovnu školu Miroslava Krleže, ove će godine u svojim prostorima ugostiti učenike i učitelje njihove razredne nastave, od 1. do 4. razreda.

U školi je, u petak kada smo je posjetili, sve još u finalnim pripremama. Razmještaju se klupe po razredima, spremačice čiste hodnike i razrede, u tome im pomažu i kolegice iz Krleže. I ovdje susrećemo učiteljice koje pripremaju učionice svojih razreda za dolazak učenika. Učiteljica Ivana sve je pripremila za svoj 3.B i u kratkom nam razgovoru kaže da joj je najgore ovo iščekivanje dok sve ne krene.

Imaju četiri razreda boravka, a Krleža još pet pa će biti potrebno organizirati devet skupina boravka. Od toga, i Jabukovac i Krleža imaju po jedan miješani razred boravkaša. Kako bi osigurali nemiješanje skupina, a kako bi se boravak i za njih ipak održavao, obratili su se za pomoć Gradskom uredu za obrazovanje i čekaju pleksiglas kojim će razdvojiti učionicu u dvije skupine.

‘Ništa nas ne smije iznenaditi’

Školsko zvono i dalje ostaje u objektu u kojem se odvija predmetna nastava, a u dijelu gdje su učionice razredne nastave, već dvije godine nemaju zvono. “I učitelji i ja vodili smo se time da djeca imaju različite potrebe izlaska van. Primjerice, kada učitelj osjeti da je pala koncentracija i da djeci treba predah, može odmore prilagoditi njima”, objašnjava ravnateljica.

objavio: Alen Horvat   datum: 7. 9. 2020.

Nadležni školski liječnik:

Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“,

Odjel za školsku i adolescentnu medicinu,
Laginjina cesta 16
Matea Bračić, dr. med.
Dragica Krajinović, bmt
Tel. 01/4843-049
Radno vrijeme: parnim datumima – ujutro
neparnim datumima - poslije podne

STEM revolucija