Zajednica Korablja – Arka

U utorak, 12. ožujka, su naše četvrte razrede posjetili članovi Zajednice Korablja – Arka. Zajednica koja brine o osobama sa i bez intelektualnih teškoća. Dio je međunarodne federacije L´Arche International. Prva Arkina kuća otvorena je 1964. godine u selu Trosly u Francuskoj. Sve zajednice djeluju u okruženju osoba s teškoćama. Unutar zajednice djeluju asistenti i volonteri koji se brinu o članovima. U njihovim radionicama sudjeluju i članovi obitelji, a zajedno izrađuju razne unikatne predmete: ogrlice, krunice, čestitke, torbe, majice i slično.

Gospođa Cila Baričević, majka jednog korisnika, napisala je slikovnicu ˝Priča o Vedranu˝ s kojom obilaze osnovne škole, promoviraju slikovnicu, razgovaraju o životu osoba s intelektualnim teškoćama, svojem pozivu kao asistenta i / ili volontera i na taj način razvijaju empatiju prema osobama s teškoćama, ali nas i uče međusobnom poštovanju. Našu školu su posjetili Željka Horvat Vukelja, dugogodišnja volonterka zajednice, voditeljica Slavenka Miličević s korisnicima Valentinom, Teom, Filipom i Markom. Susretu se pridružila i Lea iz Francuske koja će deset mjeseci volontirati u zajednici.

Korablja- Arka

L´Arche International

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 28. 3. 2024.