Naša mala knjižnica - Kapo i Bundo

S nestrpljenjem smo dočekali knjižne junake koje su za nas napravili učenici 2.b iz OŠ Podmurvice iz Rijeke i učenici 4.b OŠ V. Nazora iz Duge Rese.

Obje škole su nam poslale junake iz stripa ˝ Kapo i Bundo, 2. dio˝. Iz Rijeke smo dobili oba lika s rezervnim gaćama (!), a iz Duga Rese nam je stigao samo Bundo.

U aktivnosti sudjeluju 2.a i 2.b koji izmjenjuju knjižnog junaka s učenicima OŠ Podmurvice, a učenici 3.a s učenicima iz Duge Rese. Ovo je prvi puta da su nam s različitih strana došli likovi iz iste knjige!

Knjižni junak je aktivnost u sklopu projekta Naša mala knjižnica – knjižni junak u drugoj školi provodi vrijeme s drugom djecom koja u posebnu bilježnicu bilježe pustolovine junaka. Nakon nekog vremena bilježnica i junak se vraćaju pošiljateljima pa djeca u toj školi mogu vidjeti i pročitati kako su se junaci proveli u gostima.

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 9. 2. 2024.