Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Radionica oslikavanje žirafe Kestutisa Kasparavičiusa, litvaskog ilustratora i pisca za djecu

U petak, 12. studenog, učenici 1.b, njihove učiteljice Koraljka Milun i Sonja Vučić, sudjelovali su na radionici oslikavanja vrata žirafe litavskog ilustratora i pisca za djecu Kestutisa Kasparavičiusa. Radionicu je organizirala Ibis grafika, izdavač njegovih knjiga u Hrvatskoj, u okviru promocije knjige ˝Kratke priče˝ na sajmu knjiga Interliber 2010. Njegova slikovnica ˝Budalaste priče˝ (objavljena u Hrvatskoj 2008.) proglašena je u Litvi 2005. najboljom dječjom knjigom.

Učenici su s veseljem slikali zajedno s autorom, čije su priče slušali nekoliko dana prije. Radoznalo su ga promatrali, s lakoćom komunicirali, a poneki čak i poželjeli naučiti koju riječ litavskog. Nakon završene zajedničke slike, autor im je potpisao kupljene slikovnice.

Žirafa je izvješena na štandu Ibis grafike, a učenici zadovoljno sa svojim novim knjigama krenuli u školu.

objavio: Darko Benčić   datum: 22. 11. 2010.