Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Shakespeare

7. svibnja 2014. obilježili smo Dan škole raznolikim zanimljivim događanjima. Između ostalih, u školskoj auli postavljena je zanimljiva “gostujuća” izložba kojom obilježavamo 450.-tu obljetnicu rođenja velikog engleskog pisca, dramatičara i pjesnika Williama Shakespearea. Izložba predstavlja dio velikog interdisciplinarnog projekta “Shakespeare na Ksaveru”, koju su osmislili i tijekom cijele ove školske godine realizirali profesori i učenici – “mladi šekspirolozi”  susjedne prijateljske škole K.Š.Gjalskoga (Mlinarska 35). U projekt je bio uključen velik broj nastavnih predmeta (hrvatski i engleski jezik, likovna i glazbena kultura, povijest, zemljopis, vjeronauk kao i školska knjižnica) unutar kojih su učenici istraživali vrijeme, kulturu, umjetnost, društvene odnose, modu...) elizabetanskog doba, s posebnim naglaskom na žvot i veličanstveno djelo jednog od najvećih pisaca svih vremena Williama Shakespearea. Prezentacija projekta,  i izložba radova u  prostorima škole K.Š.Gjalski završena je 23.travnja, te je profesorica likovne kulture na obje škole, Lajla Hiršl, inicirala prenošenje dijela ovog uspješnog projekta u susjednu školu Jabukovac, što je s interesom prihvaćeno na obje škole. U projekt je uložen ogroman trud, puno entuzijazma i vremena, te bi bilo šteta da takvi primjeri dobre školske prakse ostanu u okvirima samo jedne škole (iako je projekt bio djelomično prezentiran i u TV emisiji Školski sat 14. i 21. ožujka). Stoga je  postavljena “gostujuća” izložba koja predstavlja samo mali dio svih zanimljivih događanja vezanih uz projekt, a koju možete razgledati u auli naše škole, nadopunjenu s nekoliko likovnih radovanačih učenika u tehnici assemblagea, te modeli renesansne odjeće Romea i Julije koje je s učenicima osmislila i realizirala školska knjižničarka Zlatka Belošević. Nadamo se da će se ovakve inicijative nastaviti i biti inspirativne i poticajne, te obogatiti interakciju i dobru suradnju između naših dviju škola, a možda i prihvatiti u drugim školskim sredinama.

Lajla Hiršl, prof.likovne kulture

objavio: Darko Benčić   datum: 12. 5. 2014.