Izložbe i zbivanja

Knjigu u ruke! 2021. Godina čitanja - Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!

Hrvatska Vlada podržala je prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. godina proglasi Godinom čitanja pod sloganom ˝Čitajmo da ne ostanemo bez riječi˝.

Čitanje razvija samopouzdanje i vrijednosti koje nisu uvijek vidljive, ali su dugoročno važne za kvalitetu života pojedinca i opće dobro zajednice. Dokazano je da djeca kojima se čita od male dobi razvijaju maštu, smisao za humor, kritičko razmišljanje, empatiju, aktivno slušanje, da lakše povezuju uzročno- posljedične odnose i imaju širok vokabular.

Za početak Knjižnice grada Zagreba omogućuju besplatan upis djece do 15 godina (moguć upis online).

Godišnja članarina u knjižnici (za starije od 15 godina) i dalje je 50 kuna.

https://mzo.gov.hr/vijesti/2021-godina-proglasena-godinom-citanja-u-hrvatskoj/4117 (5.2.2021.)

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 1. 3. 2021.