Roko Parać, Velimir Kovačević – 7. mjesto

Matej Novosad, Patrik Vuić, Ivan Stare – 1. mjesto

Matej Novosad, 6. mjesto

Janko Pribičević, 3. mjesto

Međunarodno natjecanje Robobum Junior Slovenia, 21.5.2013.

ekipa Matej Novosad, 7.a i Roko Parać, 7.b – 1. mjesto

Robocup svjetsko prvenstvo u robotskom spašavanju žrtve, Einhoven 2013, Nizozemska, 25-30.6.2013.

Kategorija Rescue

ekipa Croatian Five – dio ekipe učenici Matej Novosad, 7.a i Roko Parać, 7.b – 6. mjesto

kategorija Rescue superteam

Roboliga 2013. ukupni poredak

ekipa Matej Novosad, 7.a, Roko Parać, 7.b i Patrik Vuić, 7.b – 5. mjesto

Robo Cup Junior World Championship 2013. 26.6.-1.7.2013.

Matej Novosad 8a, Roko Parać 8.b. -5. mjesto

RoboCup Junior World Championship 2013. Superteams

Matej Novosad-Roko Parać 2. mjesto

natjecanja u klubovima i udrugama

U ovoj školskoj godini održana su tri kola Hrvatske lige robotičara (u Zagrebu, Popovači i Dubovniku). Učenici naše škole Roko Parać, David Vuić, Matej Novosad, Patrik Vuić, Janko Pribičević i Fran Košutić osvojili su medalje u nekoliko kategorija (ekipe TX TEAM/ Pat i Mat/ Traktor Tom/ RoMa) . Rezultate sva tri kola možete vidjeti ovdje: http://www.hdr.hr/files/5_UKUPNO_Liga.pdf

Od 10. do 12. travnja održavalo se međunarodno natjecanje RoboCup Junior Slovakia u mjestu Pusté Úľany u blizini Bratislave. http://robotika.sk/rcj/index.php?page=results

Roko Parać bio je kapetan ekipe Pan-Pek koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola Rescue A – primary.

Janko Pribičević bio je član ekipe MICROLANE CROATIA koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji Rescue B.

Matej Novosad bio je kapetan ekipe Penkala koja je osvojila drugo mjesto u kategoriji srednjih škola Rescue A – secondary.

Od 26. do 27. travnja 2014. Fachhochschule Technikum Wien bila je domaćin otvorenog prvenstva Austrije RoboCupJunior Austrian Open 2014.http://robocupjunior.at/4-0-7-5-Turniere.html

U konkurenciji 40 srednjoškolskih ekipa, ekipa Jabuka (kapetan Matej Novosad) prvak je Austrije u kategoriji Rescue A secondary.

U konkurenciji 48 osnovnoškolskih ekipa, ekipa Traktor Tom osvojila je drugo mjesto u kategoriji Rescue A primary (kapetan Janko Pribičević), a ekipa Zagreb četvrto (kapetan Roko Parać).

Svjetsko natjecanje RoboCup Junior ove godine održava se krajem srpnja u Brazilu. Na ovom natjecanju Hrvatsku će predstavljati tri dvočlane ekipe sastavljene od najuspješnijih kapetana/programera u gore spomenutim natjecanjima. Stoga ne treba čuditi što su od ukupno šest učenika koji putuju na ovo natjecanje, čak trojica učenici naše škole. To su: Roko Parać, Matej Novosad i Janko Pribićević.